Być może odzyskasz swoje pliki z Megaupload

 
Źródło: CHIP | 2012-10-08 (15:15) | 1 opinia
drukuj a a a

Megaupload został zamknięty pod koniec stycznia, a jego twórca aresztowany i oskarżony. Potem nastąpiła niekończąca się seria pomyłek i wpadek.

W sprawie Kima Dotcoma, twórcy kontrowersyjnego portalu Megaupload, było już chyba wszystko - obława, aresztowanie, przeszukania, publiczne przeprosiny władz, szukanie haka za wszelką cenę, próby ekstradycji. Co jednak z tymi wszystkimi użytkownikami, którzy serwisu używali wyłącznie legalnie, traktując go jako dysk internetowy dla swoich plików?

Być może odzyskają oni swoje pliki, ale zdecyduje o tym sąd. Reporterowi sportowemu z Ohio, Kyle'owi Goodwinowi, udało się doprowadzić do rozprawy sądowej i sędzia zdecyduje, czy należy mu się prawo do odzyskania danych, które w świetle prawa ciągle należą do niego. Jeśli sąd przychyli się do stanowiska adwokatów z Electronic Frontier Fundation (fundacji chroniącej wolności obywatelskie), wszyscy użytkownicy Megaupload być może odzyskają dane. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych...

W momencie zamknięcia serwisu, Megaupload przechowywał na ponad tysiącu serwerów przeszło 28 tysięcy terabajtów danych (ok. 28 petabajtów).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Masz telefon z Androidem? Lepiej zainstaluj tę aplikację"

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 9 100%
nie 0 0%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
0
~Pierwszy 2012-10-09 (21:54) 3 lata 11 miesięcy 15 dni 14 godzin i 37 minut temu

Jestem pierwszy... I też chcę moje pliki ! Przechowywałem tam moje filmiki :D

odpowiedz

Programy do pobrania: