Garmin tactix - wytrzymały zegarek z GPS

 
Źródło: WP.PL | 2013-11-07 (12:18) | 5 opinii
drukuj a a a

Garmin pokazał nowy, wytrzymały zegarek nazwany "tactix". Obudowa zegarka została wykonana z odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła.

Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Tactix jest wodoodporny do 50 metrów, bateria zegarka wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i 5 tygodni w trybie zegarka. Został on wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych, oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej „Zulu Time”.

Garmin Tactix
(fot. Materiały prasowe)

Tactix posiada również preinstalowane oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

Tactix umożliwiaj planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 1000 punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe; rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży. Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru. Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu, w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku.

Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych jak i do celów turystycznych. Łączność ANT+ i technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom. Zegarek tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Zegarek tactix jest wyposażony w czujniki działające jak wysokościomierz, barometr i kompas. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. 3-osiowy elektroniczny kompas stale określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy czy stoimy w miejscu. Zegarek tactix automatycznie kalibruje wysokościomierz, barometr i kompas z wykorzystaniem odbiornika GPS, a także ustala czas w oparciu o lokalizację. Aby uzyskać bardzo dokładny odczyt temperatury, można sparować zegarek z zewnętrznym czujnikiem temperatury tempe.

Cena: 450 Euro (około 1900 zł).

Zegarki z serii Garmin Forerunner w świetnych cenach! Kliknij i sprawdź!

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 7 46.67%
nie 8 53.33%

Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Okok 2014-01-05 (23:34) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Policzmy 450 USD x 3 = 1350 złp. Kto na tym zarabia? Weźmy po uwagę to że w USA. Zarabiają więcej niż u nas.

odpowiedz

1
0
~noktowizor 2013-11-26 (12:32) 2 lata 10 miesięcy 5 godzin i 2 minuty temu

nowak już go ma

odpowiedz

0
0
~AQA111 2013-11-11 (12:45) 2 lata 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 49 minut temu

TYLKO TA BATERIA SZYBKO SIE WYCZERPUJE.........

odpowiedz

4
1
~ja piernicze 2013-11-10 (19:29) 2 lata 10 miesięcy 15 dni 22 godziny i 5 minut temu

Ale przydatne funkcje. Szczegolnie ta gdy ma się noktowizor na głowie.

odpowiedz

9
0
~zmo 2013-11-08 (21:44) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 19 godzin i 50 minut temu

zmoczyłem się z wrażenia

odpowiedz

Programy do pobrania: