Wszystko, co chciałbyś wiedzieć na temat MMS-ów

 
Źródło: Komputer Świat | 2011-02-21 (12:51) | 8 opinii
drukuj a a a

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów - zgodnie z tym przysłowiem lepiej czasem z telefonu wysłać multimedialną wiadomości MMS niż kilka SMS-ów. Nie zawsze jednak obywa się to bez problemów. Zobaczmy, jak ich unikać.

Wiadomości MMS pozwalają w łatwy i szybki sposób przekazać informacje, których nie da się opisać słowami w SMS-ie czy podczas rozmowy telefonicznej. Dzięki MMS-om możemy więc podzielić się ze znajomymi oddalonymi od nas setki kilometrów na przykład wyjątkową chwilą uchwyconą wbudowanym w komórkę aparatem. Jednak w przeciwieństwie do wiadomości tekstowych, MMS-y sprawiają sporo kłopotów - często mamy problemy z ich wysyłaniem oraz odbieraniem.

(fot. Jupiterimages)

Dowiedzmy się, jak odpowiednio przygotować telefon, aby można było cieszyć się tą przydatną usługą w swojej komórce, a także ile tak naprawdę kosztuje wysyłanie MMS-ów oraz jakie dane możemy umieścić w multimedialnej wiadomości.

Które komórki obsługują MMS-y

Usługę MMS polscy operatorzy wprowadzili kilka lat temu, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze telefony z wbudowanym aparatem cyfrowym i obsługą pakietowej transmisji danych (GPRS). Dlatego większość obecnie sprzedawanych komórek pozwala zarówno na wysyłanie, jak i odbieranie wiadomości multimedialnych. Tylko najprostsze modele, nieobsługujące GPRS, nie pozwalają na korzystanie z tej usługi.

Zdarzają się jednak także nowoczesne komórki, które nie dysponują obsługą MMS bez dodatkowych modyfikacji lub instalowania specjalnych aplikacji wspomagających (czasem niezbędna jest aktualizacja wewnętrznego oprogramowania). Dobrym przykładem jest tutaj zaawansowany smartfon Nokia N900, który bez dodatkowych programów nie umożliwia zarówno wysyłania, jak i odbierania wiadomości obrazkowych.

Dlaczego telefon nie odbiera MMS-ów

Najczęstszą przyczyną nieodbierania MMS-ów oraz problemów z ich wysyłaniem przez naszą komórkę jest brak właściwej konfiguracji usługi w ustawieniach telefonu. Urządzenia kupione wprost od operatora są odpowiednio skonfigurowane i przygotowane do obsługi MMS w danej sieci - nie musimy ingerować w ich ustawienia. Jeśli jednak komórkę kupiliśmy z drugiej ręki lub zmieniliśmy operatora, często konfigurację musimy przeprowadzić samodzielnie.

Gdy nasz telefon nie obsługuje MMS-ów, o wysłanej do nas wiadomości multimedialnej zostaniemy poinformowani SMS-em. W jego treści znajdziemy adres strony, na której możemy obejrzeć otrzymaną wiadomość oraz numer i hasło, które wprowadzamy w formularzu witryny (1). Po chwili wiadomość zostanie wyświetlona na stronie (2). (fot. www.komputerswiat.pl)

Najłatwiej do tego celu wykorzystać specjalne zdalne konfiguratory, które znajdziemy na stronach internetowych operatorów. Umożliwiają one przesłanie odpowiednich ustawień na telefon w postaci wiadomości SMS - jak z nich skorzystać, przeczytamy w ramce na następnej stronie.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: MWC 2011: Graliśmy na Xperii Play

Polub WP Tech na Facebooku

Tagi:
oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (8)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Z9uza 2016-09-24 (08:23) 5 dni 12 godzin i 16 minut temu

Witam Mam telefon xiaomi
Witam Mam telefon xiaomi od jakiegoś czasu jak chce wysłać masa wchodząc w SMS i dodając zdjęcie telefon przenosi mnie do pamięci wewnętrznej błagam o pomoc bo mnie z tym szlak trafi za niedlugo

odpowiedz

0
0
~SIW 2011-02-23 (18:25) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 2 godziny i 14 minut temu

MMSy nie stały się jakoś specjalnie popularne ze względu na ich ceny, które przez długi czas nie były zachęcające. Ja obecnie płacę za smsa 6 gorszy, a to dlatego, że w Tak Taku wykupuję pakiet SMSy i MMSy za grosze, za który płacę 6 zł. Jest w nim 600 smsów, które można wymienić na 100 mmsów. Bardzo korzystna oferta, bo TT, jako jedyny z pre-paidów stosuje taki wymiennik.

odpowiedz

1
1
~Radek 2011-02-23 (11:56) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 8 godzin i 43 minuty temu

Chcesz byc bogaty???
Wpisz w Google zniszczyc kasyno. Przekonaj sie!!

odpowiedz

0
0
vwrafi 2011-02-23 (10:43) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 9 godzin i 56 minut temu

jak z nich skorzystać, przeczytamy w ramce na następnej stronie.
Gdzie jest ta ramka na następnej stronie ?

odpowiedz

0
1
~Mateusz 2011-02-23 (10:10) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 10 godzin i 29 minut temu

BIMBER na Facebooku . Każdy z was może teraz pędzić swój własny bimber ( całkowicie legalnie) i rywalizować tym samym ze swoimi znajomymi ! http://apps.facebook.com/bimbergame/

odpowiedz

1
0
~Cza 2011-02-23 (08:44) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 11 godzin i 55 minut temu

I tylko tyle?
I to tylko tyle? Bardzo kiepski material. Tytul mnie zaciekawil, a tu klops. Zabraklo wielu informacji (np.: wspomnienie starszych technologii jak ems i przyrownanie ich do mms, jak zaistnial standard i czy sa rozna wersje, zagrozenia jakie stwarza ta technologia i w koncu pominieto ile kosztuje mms z Polski do innych krajow i czy wogole mozna go wyslac), ktore by przyblizyly ludziom co to jest MMS. Moim zdaniem artykul pisany "na na kolanie". Postarajcie sie bardziej.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~eraheyaplay 2011-02-23 (09:07) 5 lat 7 miesięcy 6 dni 11 godzin i 32 minuty temu

WTF
ładna kryptoreklama plusa..........na screenach..........

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: