Nowy, szybki i multimedialny router Linksys WRT320N

 
Źródło: wp.pl | 2009-05-18 (11:12) | 3 opinie
Nowy, szybki i multimedialny router Linksys WRT320N
drukuj a a a

Na polskim rynku debiutuje właśnie dwupasmowy router Linksys by Cisco Wireless-N Gigabit - WRT320N. Zaprojektowano go z myślą o osobach, które potrzebują sieci sprawnie obsługującej wszystkie media w domu. Dzięki nowemu routerowi bezprzewodowa transmisja filmu do stojącego w salonie odtwarzacza staje się rzeczywistością.

Funkcjonalność i zalety: - Model WRT320N wyposażono w 4-portowy przełącznik Gigabit. Użytkownik może więc podłączyć część urządzeń poprzez kabel, a jednocześnie korzystać z bezprzewodowej technologii 802.11n w pasmach: 2,4 GHz lub szerszym 5 GHz. Po co aż dwa pasma? Podstawowa częstotliwość 2,4 GHz wykorzystywana jest przez urządzenia takie jak: drukarki, telefony bezprzewodowe czy faks. Natomiast mniej „zatłoczona” częstotliwość 5GHz jest używana do przesyłu danych multimedialnych wrażliwych na zakłócenia, np. filmy, muzyka, czy gry online.

Model WRT320N dostarczany jest z oprogramowaniem instalacyjnym LELA, które pomaga skonfigurować, a następnie zarządzać siecią. LELA zabezpiecza przed atakami internetowymi oraz czuwa nad wprowadzaniem aktualizacji. Jest dołączana na płycie CD, zarówno w wersji dla mac-ów, jak i komputerów z systemem Windows.

(fot. Linksys)

Na routerze WRT320N możemy też uruchomić usługę Home Network Defender. To zaawansowany program chroniący przed zagrożeniami siecowymi. Działa na poziomie routera i dzięki temu uniemożliwia niezamierzone wyświetlanie się na komputerach niebezpiecznych witryn oraz blokuje intruzom zewnętrzny dostęp do osobistych informacji. Home Network Defender posiada też funkcję kontroli rodzicielskiej.

Projektanci nowego routera zadbali o to, aby dawał on pierwszeństwo przesyłowi filmów HD, bez konieczności ręcznej konfiguracji ustawień. Jeśli jednak użytkownik woli nadać priorytet takim urządzeniom, jak telefon VoIP lub konsola do gier, może to bez problemu zrobić samodzielnie.

Nowy dwupasmowy router Linksys by Cisco posiada zasilacz z certyfikatem ENERGY STAR, który zmniejsza pobór mocy urządzenia. Ilość potrzebnej energii zredukowano o prawie połowę. Dla przykładu - wybrany router poprzedniego typu pobierał moc rzędu 4,6W, zaś nowy produkt z zasilaczem oznakowanym ENERGY STAR zużywa zaledwie 2,6W.

Ceny oraz dostępność:
Dwupasmowy router bezprzewodowy N Gigabit WRT320N jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 399 z VAT.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 26 83.87%
nie 5 16.13%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~renio 2009-05-18 (14:40) 7 lat 4 miesiące 12 dni 4 godziny i 11 minut temu

trudne
za pewne trzeba miec wiedze albo dobrego znajomego np z gg, który będzie umiał to skonfigorowac - takie nowości zwykle nie sa łatwe w obsłudze... nie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Dariusz 2009-05-24 (22:11) 7 lat 4 miesiące 5 dni 20 godzin i 40 minut temu

No w końcu!!!
Czekałem aż się pojawi w normalnej cenie bo wcześniej widziałem go za 800zł

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: