10 piękności ze świata PC

10 piękności ze świata PC

10 piękności ze świata PC
Źródło zdjęć: © IDG
05.03.2008 14:00, aktualizacja: 05.03.2008 15:20

Dla większości użytkowników "pecetów" komputer jest tylko narzędziem i jego wygląd nie ma większego znaczenia. Są jednak tacy, dla których to, jak prezentuje się ich maszyna jest niemniej ważne od jej wydajności. Kiedyś tacy esteci skazani byli głównie na własną inwencję i zdolności rodem z zajęć praktyczno-technicznych, jednak z czasem producenci zorientowali się, jak ważny jest odpowiedni "design" ( pierwszą firmą, która dostrzegła ten trend był, zdaje się, Apple ). Dziś wybór komputerów, które są nie tylko wydajne, ale także ładne, jest spory - postanowiliśmy zaprezentować wam niektóre z nich. Oto 10 komputerów wybranych przez naszych kolegów z amerykańskiego PCWorlda, które wyglądają naprawdę fantastycznie i w niczym nie przypominają zwykłych, szaroburych skrzynek, które stoją pod biurkami większości użytkowników PC.

Notebookowa podróż w czasie

Tak, to jest komputer - i to całkiem współczesny. To niezwykłe urządzenie - o nazwie Steampunk Victorian Laptop - jest dziełem firmy Datamancer, która zmieniła standardowego notebooka firmy HP ( model ZT1000 ) w starodawny mechanizm, nieco przypominający tradycyjną nakręcaną pozytywkę. Na górnej klapie znajdziemy skomplikowany układ kół zębatych, obudowa wykonana jest z drewna, brązu i skóry ( w komplecie użytkownik otrzymuje oczywiście podobną mysz ). Obudowy głośników ozdobione zostały charakterystycznymi wycięciami, podobnymi do tych, które wykonywane są w pudle rezonansowym skrzypiec czy wiolonczeli. A najfajniejsze jest to, że aby włączyć komputer, należy go... nakręcić ( w tym celu w niewielkim otworze obok klawiatury musimy umieścić specjalny klucz ). Oczywiście, takie cudo nie może tak po prostu stać na biurku - komputer spoczywa na stylowych "lwich łapkach". Więcej informacji na temat tego niezwykłego urządzenia znaleźć można na stronie firmy Datamancer - http://www.datamancer.net/steampunklaptop/steampunklaptop.htm.

Obraz
© Steampunk Victorian Laptop (fot. IDG)

Omen - maszyna dla nowobogackich

Jak najskuteczniej można pokazać wszystkim dookoła, że nie miewasz problemów finansowych? Cóż, dla niektórych najlepszych sposobem na to jest ostentacyjne prezentowanie najróżniejszych błyskotek. Osoby takie z pewnością powinny zainteresować się komputerem stacjonarnym Omen firmy VooDooPC, który oficjalnie został zaprezentowany na styczniowych targach CES 2008. Uwagę przykuwa przede wszystkim obudowa urządzenia, która nie dość, że jest bardzo ciekawie zaprojektowana, to na dodatek może być pokryta... 24-karatowym złotem. Urządzenie jest też niezwykle wydajne - dość powiedzieć, że podstawą jego konfiguracji jest czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Extreme QX6850. Niestety, na razie Omen w złotej wersji nie sprzedaje się rewelacyjnie ( być może dlatego, że kosztuje ok. 21 tys. USD ) - do tej pory sprzedano tylko dwa egzemplarze. Więcej informacji: VooDooPC - http://www.voodoopc.com/sellpage/sellpage.aspx?spid=61.

Obraz
© VooDooPC Omen (fot. IDG)

Coś dla miłośników błyskotek

Jeśli już macie komputer i nie zamierzacie go zmieniać, ale mimo to chcielibyście nieco uatrakcyjnić jego wygląd, powinniście zainteresować się ofertą firmy http://CrystalIcing.com . Jej pracownicy specjalizują się w ozdabianiu komputerów ( i nie tylko - również najróżniejszych urządzeń przenośnych, gitar oraz... butelek wódki ) kryształami firmy Swarovski. Wystarczy wybrać wzór i wysłać komputer - po kilku dniach przekształci się on w mieniące się tysiącami błysków cudo, którym z pewnością zadacie szyku w bibliotece czy w sali wykładowej... Prezentowane na zdjęciu urządzenie to komputer modelki Kimberly Stewart ( córki TEGO Roda Stewarta ). Pewnym problemem są dość wysokie ceny - za stworzenie powyższego wzoru trzeba było zapłacić ok. 2 tys. USD. Więcej informacji: CrystalIcing.com - http://crystalicing.com .

Obraz
© Notebook ozdobiony przez firmę CrystalIcing.com (fot. IDG)

Szata zdobi komputer?

Ta maszyna swój niezwykły wygląda zawdzięcza talentowi niejakiego Jima Salinga, znanego pod pseudonimem Smooth. Jest on cenionym grafikiem, specjalizującym się w projektowaniu i wykonywaniu niepowtarzalnych wzorów zdobiących karoserie sportowych aut. Ostatnio Saling zaczął także projektować obudowy dla komputerów PC - prezentowane na fotografii urządzenie to komputer z serii Smooth Creations Apollo. W tę przepiękną obudową można zaopatrzyć się na dwa sposoby - możemy kupić gotową, w pełni skonfigurowaną maszynę ( ceny zaczynają się od 2,6 tys. USD ) lub samą obudowę ( jej cena to 450 USD ). Jeśli zdecydujemy się na zakup "Smooth" odpowiednio pomaluje wszelkie urządzenia peryferyjne - monitor, drukarkę, mysz, klawiaturę itp. Więcej informacji: Smoothcreations.com - http://www.smoothcreations.com/pilot.asp?pg=system-apollo.

Obraz
© Smooth Creations Apollo (fot. IDG)

Najszybszy komputer do gier?

Raptor Signature Edition to - wedle zapewnień producenta, firmy Velocity Micro - najszybszy dostępny obecnie na rynku komputer do gier. I do tego jest niebrzydki ( szczególnie, jeśli wybierzemy widoczną na zdjęciu niebieską wersję ). Przedstawiciele Velocity Micro zapewniają, że każdy egzemplarz z limitowanej serii Signature jest starannie, ręcznie montowany, tunningowany i testowany. Co znajdziemy w środku? M.in. 3-gigahercowy, 4-rdzeniowy procesor Intel Core 2 Extreme oraz dwie, pracujące w systemie SLI, karty graficzne GeForce 8800GTX. Wadą jest rzecz jasna cena - za najszybszą konfigurację zapłacić trzeba prawie 6,4 tys. USD. Więcej informacji: Velocity Micro - http://www.velocitymicro.com/wizard.php?iid=75
.

Obraz
© Raptor Signature Edition (fot. IDG)

Notebook jak malowany

Coś dla tych, którzy chcieliby ozdobić standardowego notebooka, ale nieszczególnie przepadają za prezentowanymi powyżej kryształami firmy Swarovski. Aby odmienić swój komputer, wystarczy skorzystać z usług Jose Karlena - grafika pracującego dla amerykańskiej firmy NVSpc. Standardowe malowanie kosztuje 186 USD - za tę cenę Karlen ozdobi wybranego notebooka wzorem wybranym z katalogu prac grafika, własnym lub też stworzonym z pomocą dostępnego na stronie wirtualnego studia malarskiego. Możliwe jest zarówno ozdobienie nowego komputera ( NVSpc oferuje spory wybór notebooków różnych producentów ), jak i wysłanie własnego sprzętu do malowania. Więcej informacji: NVSpc - http://www.nvouspc.com/custom_paint_your_laptop.asp.

Obraz
© Notebook z grafiką Jose Karlena (fot. IDG)

Kosmiczny hot rod

To, że w naszym zestawieniu pojawia się produkt amerykańskiej firmy Alienware, nie powinno nikogo dziwić - od lat słynie ona z interesującego wzornictwa swoich produktów. Komputer Area-51 ALX CF w obudowie Space Black P2 wygląda jak żywcem wyjęty z filmy science-fiction z lat 60. ( choć niektórym może kojarzyć się także z pracami znanego surrealisty HR Gigera, twórcy projektu Obcego ). Oczywiście, wygląd to nie wszystko - najbardziej wydajne maszyny z tej serii niewiele ustępują wspomnianym powyżej komputerom Velocity Micro. Ale to nic dziwnego - zastosowano w nich procesory Intel Core 2 Extreme, sparowane układy graficzne Radeon HD oraz flashowe dyski SSD. Niestety, interesujący design i duża wydajność mają swoją cenę - za prezentowany na zdjęciu komputer zapłacić trzeba ponad 5,1 tys. USD. Więcej informacji: Alienware.com - http://www.alienware.com.

Obraz
© Alienware Area-51 ALX CF (fot. IDG)

Przejrzysty pecet nr 1

Pracownicy firmy CyberPower najwyraźniej nie mają nic do ukrycia - głównym elementem wykorzystywanych w jej komputerach obudów Stacker jest ogromne "okno", przez które bez problemu można oglądać "bebechy" urządzenia. W sumie nic w tym dziwnego - w środku modelu Gamer Infinity SLI 3X zobaczymy bowiem m.in. 2,4-gigahercowy procesor Intel Core 2 Quad Q6600, płytę główną z obsługą technologii 3-way SLI oraz, rzecz jasna trzy karty graficzne nVidii ( GeForce 8800GTX ). Rzeczywiście nie ma się czego wstydzić. Do tego zamówić można m.in. neonowe podświetlenie oraz bulgoczący system ciekłego chłodzenia. Cena: od 3 tys. USD. Więcej informacji: CyberPower - http://www.cyberpowerpc.com/system/gamer_infinity_sli_3x/.

Obraz
© CyberPower Gamer Infinity SLI 3X (fot. IDG)

Przejrzysty pecet nr 2

Ogólny pomysł na projekt komputera Gamer Paladin 880mxL był najwyraźniej dość podobny jak w przypadku omawianego powyżej produkty firmy CyberPower. Tu również znajdziemy duży otwór w obudowie, której wnętrze standardowo rozświetlone jest neonowym światłem. Komputer firmy iBuyPower sprzedawany jest w zestawie z pasującymi do obudowy akcesoriami: klawiaturą, myszą i dżojstikiem - przyznać trzeba, że taki pakiet wygląda bardzo interesująco. Zaletą urządzenia jest też dość rozsądna ( w porównaniu z innymi omawianymi w tym tekście produktami ) cena - podstawowa wersja, z procesorem Intel Core 2 Duo E6550 oraz kartą graficzną nVidia GeForce 8800GTS kosztuje niewiele ponad 1300 USD. Oczywiście, cenę tę można bez problemu zwielokrotnić - wystarczy wybrać inne komponenty. Więcej informacji: iBuyPower - http://www.ibuypower.com/ibp/store/configurator.aspx?mid=194.

Obraz
© iBuy Power Gamer Paladin 880mxL (fot. IDG)

Płonące monstrum

Nie, ten komputer nie płonie - on tylko tak wygląda. Ale w tym przypadku starannie zaprojektowana i pomalowana podświetlona obudowa to nie najważniejsza zaleta. Model Mach V firmy Falcon Northwest to prawdziwie monstrum, jeśli chodzi o wydajność. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o platformę Dual Socket Extreme Desktop Intela ( wcześniej znaną pod roboczą nazwą Skulltrail ) - pozwala ona na zastosowanie w komputerze dwóch czterordzeniowych procesorów. Cena podstawowej wersji - na której złożenie i dostarczenie w USA trzeba czekać co najmniej 3 tygodnie - zaczyna się od ok. 15 tys. USD. W tej cenie otrzymamy m.in. dwa monitory, 8 GB pamięci RAM, 3 karty nVidia Geforce 8800 Ultra 768 MB, dysk systemowy SSD ( o pojemności 32 GB ) oraz cztery dodatkowe dyski na dane - każdy o pojemności 1 TB. Więcej informacji: Falcon Nortwest - http://www.falcon-nw.com.

Obraz
© Komputer Mach V firmy Falcon Northwest (fot. IDG)

_ Opracowano na podstawie tekstu "Pimped-out PC's" amerykańskiego magazynu PCWorld.com. _

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)