Jak zaoszczędzić na zakupach nawet kilka tysięcy złotych?

Jak zaoszczędzić na zakupach nawet kilka tysięcy złotych?

Jak zaoszczędzić na zakupach nawet kilka tysięcy złotych?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.08.2012 12:19, aktualizacja: 13.08.2012 12:53

Sklepy internetowe nie muszą płacić za powierzchnie w wielkich centrach ani za reklamy, mają mniejsze koszty funkcjonowania - dlatego mogą zaoferować ceny niższe nawet o kilkanaście procent niż w markecie. Jeszcze większe różnice w cenach widać w przypadku dużego sprzętu AGD/RTV - w sieci można go kupić taniej nawet o 20-30 proc. Jeśli planujesz remont kuchni, chcesz kupić wymarzony telewizor czy kino domowe albo komputer dla dziecka - kupując w internecie, zaoszczędzisz nawet od kilkuset do kilku tysięcy złotych! Sporo zaoszczędzić można także na mniejszych prezentach - np. konsola do gier, nowoczesna suszarka czy telefon komórkowy, mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych taniej niż w markecie.

Wygoda i szybkość - Zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu. Zamawiając produkt przez internet, możesz wybrać opcję przesyłki kurierskiej, dzięki której dotrze on pod wskazany adres nawet w ciągu jednego dnia, albo sam odebrać zamówioną rzecz w jednym z punktów wydań osobistych –. bez stania w kolejce, szukania wśród półek etc. Najlepsze sklepy oferują Klientom gwarancję szybkiej dostawy z dnia na dzień nawet w tak gorących okresach, jak przedświąteczne tygodnie. Kupujący mogą sami dokonać wyboru formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Co istotne w przypadku większej kwoty zakupów – istnieją sklepy internetowe oferujące korzystne zakupy na raty.

Większy wybór - Dobre sklepy internetowe oferują często większy wybór dostępnych od ręki produktów niż market. Np. w NEO24.pl Klienci mogą np. wybierać spośród ponad 3. tysięcy produktów różnych marek. To istotne szczególnie w przypadku droższych towarów, na których sprowadzenie w markecie trzeba często dłużej czekać, a także niestandardowych modeli – gdy szukamy specyficznych wymiarów, koloru czy serii.

Bezpieczeństwo –. Dziś, kiedy z zakupów w sieci korzystają już miliony internautów, takie zakupy są równie bezpieczne jak każde inne. Podstawą jest wybranie sprawdzonego, dobrego sklepu – poniżej radzimy, jak to zrobić. Dzięki możliwości obejrzenia produktu przed płatnością, nie musimy się już obawiać, że kupujemy kota w worku i że przedmiot może dotrzeć uszkodzony. Wybierając sklep, który w ramach usługi gwarantuje szybką dostawę, nie musimy się także martwić, bo prezent na pewno zdąży na czas.

Jak kupować? Obejrzyj produkt na żywo w markecie i... kup taniej przez internet.

Znajdź idealny produkt. Możesz zacząć od poszukiwań w internecie. Jeśli wiesz już czego szukasz, sprawdź jakie wersje produktu oferują poszczególne firmy –. przez internet zajmie Ci to tylko kilka minut. Możesz też zacząć od wycieczki do marketu i obejrzenia aktualnych ofert. Jeśli nie jesteś pewien który model produktu wybrać, poradź się obsługi. Możesz to zrobić korzystając z pomocy ekspertów sklepu internetowego – za pomocą e-maila lub przez telefon.

Obejrzałeś już produkt na żywo i wiesz, który chcesz kupić? Świetnie –. teraz kup go taniej, przez internet! Możesz skorzystać z internetowych porównywarek cen, pamiętaj tylko, że oprócz ceny bardzo liczy się także wiarygodność sklepu, bezpieczeństwo, dostępność towarów i inne parametry – warianty i cena dostawy, jej terminowość, polska gwarancja na towary etc. Czasem lepiej, przy oszczędności sięgającej i tak kilkudziesięciu czy kilkuset złotych, wybrać ofertę droższą o kilka PLN, ale za to w sprawdzonym sklepie.

Jak wybrać dobry sklep internetowy? Dobry sklep to taki, którego oferta jest korzystna nie tylko na poziomie ceny produktu, ale także dostawy, bezpieczeństwa, gwarancji dostarczenia w terminie, wygodnych opcji płatności. Jakie kwestie warto sprawdzić, radzi Dominik Kaczmar, ekspert NEO24.

- Zawsze kieruj się opiniami innych Klientów. Spośród sklepów oferujących dobre ceny, wybierz ten, który ma najwięcej dobrych i wiarygodnych ocen internautów i jest polecany jako terminowy, uczciwy partner. Jeśli internauci narzekają lub jeśli przy jakimś sklepie nie ma w ogóle ocen –. lepiej nie ryzykuj i wybierz inny. Jeśli informacji szukasz na stronie www wybranego sklepu, sprawdź ilu Klientów ma już na koncie, czy otrzymał jakieś certyfikaty lub nagrody.

- Zawsze sprawdzaj też czy sklep podaje na stronie adres swojej siedziby. Niektóre sklepy podają nawet numery KRS, dzięki którym możesz sprawdzić, że na pewno istnieją nie tylko wirtualnie.

- Oprócz ceny produktu, sprawdź inne koszty –. przede wszystkim koszty dostawy. Jeśli kupujesz więcej produktów, rozważ zamówienie ich u jednego dostawcy, bo zamiast płacić za dostawę kilka razy, zapłacisz raz – mniej. Dobry sklep powinien oferować Ci kilka opcji: od przesyłki kurierskiej po możliwość osobistego odbioru w punkcie magazynowym.

- Nie korzystaj z usług sklepów, które pobierają opłatę tylko z góry –. takie działanie jest niezgodne z prawem. Nie kupuj kota w worku - wybierz sklep, w którym możesz zapłacić za towar dopiero po obejrzeniu czy jest zgodny z zamówieniem, nie jest uszkodzony itd. Powinieneś mieć taką możliwość zarówno wtedy, gdy przesyłkę dowozi kurier, jak i kiedy odbierasz ją sam. Jeśli towar nie jest tym, którego oczekiwałeś, nie przyjmuj go i nie płać. Zgłoś ten fakt, a sklep szybko dostarczy Ci nowy produkt.

- Przez internet także można kupować na raty. Jeśli planujesz większy zakup, a nie masz gotówki, nie jesteś wcale skazany tylko na raty w marketach. Wybierz sklep, który oferuje taką możliwość.

- Jeśli nie jesteś ekspertem od sprzętów i potrzebujesz porady jaki wybrać, jakie parametry sprawdzić itd., zwróć uwagę czy Twój sklep internetowy oferuje porady ekspertów. To ważna usługa –. powinna być dostępna zarówno przez internet jak i przez telefon.

- Wybierz sklep, który posiada system monitorowania przesyłek i gwarantuje Ci, że przesyłka dotrze w ściśle określonym czasie - nawet w najbardziej gorących okresach takich jak Gwiazdka. Czas oczekiwania na kuriera nie powinien być dłuższy niż 1 dzień roboczy w dużych miastach i 2 - w mniejszych miejscowościach na terenie Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)