wp

iPhone 6 ma powolny start na Allegro

W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży, obrót szóstą generacją iPhone'a na Allegro wyniósł 3,5 mln zł. Sprzedaż nowego iPhone'a kształtuje się na niezłym poziomie, ale liderami rynku wciąż pozostają starsze modele serii czwartej i piątej. Monitorujący handel na Allegro serwis TradeWatch.pl przygotował w tej sprawie szczegółowy raport.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone 6 ma powolny start na Allegro
(Materiały prasowe)

Od 16 września 2014 r. do 15 października 2014 r. obrót nowymi smartfonami Apple wyniósł ponad 8,5 mln zł, a sprzedano ich 4 278 sztuk. Allegrowicze najczęściej kupowali iPhone 5s, stanowiący 33,1 proc. wszystkich modeli, zaś na drugim miejscu znalazł się iPhone 4s z 18,7 proc. udziałem. iPhone 6 zajął dopiero trzecie miejsce, a iPhone 6 Plus jest zaledwie na siódmej pozycji.

Jak sprzedaje się iPhone 6? Może zaskakiwać, że najnowsze dziecko Appla jest dopiero na trzeciej pozycji. Sprzedano 766 telefonów tego modelu o łącznej wartości ok. 2,7 mln zł. Niestety, ceny przekraczające 3,5 tys. zł lub nawet 4 tys. zł są wciąż zbyt wysokie dla kupujących. W połowie września średnia cena iPhone 6 sięgała ok 3,9 tys. zł, natomiast już miesiąc później spadła do ok. 3,3 tys. zł. Można więc zakładać, iż w najbliższym czasie - wraz ze spadkiem cen - wzrośnie sprzedaż szóstki.

wp
(fot. Tradewatch.pl)
Podziel się

Z danych z serwisu TradeWatch wynika, że  lider zestawienia sprzedał łącznie 265 nowych telefonów firmy Apple (wszystkie modele) na łączną kwotę ponad 420 tys. zł. Tym samym osiągnął prawie 5 proc. udział w sprzedaży nowych iPhone'ów. Sprzedawca na drugim miejscu uzyskał podobny obrót (ponad 400 tys. zł). Natomiast kolejni gracze wyraźnie odstają od liderów - sklep, który uplasował się na trzeciej pozycji, sprzedał telefony za ok 273 tys. zł.

Kiedy i jak kupujemy iPhone'y? Najwięcej telefonów Apple sprzedaje się w porze południowej (w godzinach 11-13), zwłaszcza we wtorki, środy i piątki. Zdecydowana większość sprzedawana jest poprzez oferty KupTeraz od sprzedawców z kontami firmowymi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 ma powolny start na Allegro

Polub WP Tech
Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp