Czym różnią się od siebie trzy różne symulatory farmy?

Czym różnią się od siebie trzy różne symulatory farmy?

Czym różnią się od siebie trzy różne symulatory farmy?
Źródło zdjęć: © Farming Simulator 17/WP
Adam Bednarek
27.10.2016 16:22

Farming Simulator 17, Polska Farma 2017, Symulator Farmy 17. Tytuły podobne, tematyka taka sama, na okładce ciągniki - nie oznacza to jednak, że wszystkie gry to ta sama rodzina. Upewnijcie się, którą grę chcecie kupić!

Polacy pokochali symulator rolnika. Jeśli jednak myślicie, że tylko jedna gra pozwala zarządzać wirtualną farmą, to jesteście w błędzie. Tego typu produkcji jest coraz więcej, a że chodzi w nich mniej więcej o to samo, bardzo łatwo o pomyłkę. Wbrew pozorom nie każdy symulator farmy to ta sama gra, mimo podobnej tematyki i okładki.

Farming Simulator 17

Obraz
© cdp.pl/WP

Najpopularniejsza seria rolniczych symulatorów. To właśnie ona cieszy się w Polsce szczególną popularnością, ma też najdłuższą historię. Za grę odpowiada studio Giants, które rolniczne symulatory produkuje od 2008 roku. Polskim dystrybutorem jest firma cdp.pl. Farming Simulator 2017 wyszło na pececie oraz PlayStation 4 i Xboksie One.

Farming Simulator 17 w wersji na PS4 ma średnią ocen 61/100. Na Steam większość ocenia grę bardzo pozytywnie. Fani chwalą zmiany - towary można przewozić pociągami, co jest kolejną nowością po tym, jak dało się zostać drwalem. Farming Simulator 17 jest więc najbardziej rozbudowaną symulacją, która skupia się nie tylko na uprawie i hodowli. Rzecz jasna tego typu opcji również jest bardzo wiele, tym bardziej że twórcy pozwalają zająć się hodowlą świń czy uprawą słoneczników. Farming Simulator 17 daje najwięcej możliwości, a dodatkowo rozgrywkę można urozmaicić modyfikacjami stworzonymi przez samych graczy. Mody pojawią się również na konsolach.

Polska Farma 2017

Obraz
© Polska Farma 2017/WP

Grę Polska Farma 2017 od 27 października kupicie w Biedronce, ale na rynku tytuł dostępny jest już od września - czyli pojawił się jako pierwszy. Za produkcję odpowiedzialne jest studio PlayWay, zaś wydawcą jest Cenega. Tutaj ważna informacja - ekipa, która stworzyła Polską Farmę 2017, wcześniej wyprodukowała Symulator Farmy 2015 (we współpracy z niemieckim studiem UIG Entertainment) i Symulator Farmy 2016 (samodzielnie). Tytuł dystrybuowany był wówczas przez Techland.

Polska Farma (angielski tytuł to Farm Expert 2017) nie zbiera zbyt pozytywnych ocen. Np. polski serwis Gry-Online wstawił notę 3/10, a na Steam recenzje są w większości negatywnie. O ile Polska Farma 2017 pozwala sterować sporą liczbą pojazdów - w sumie ponad 170 maszyn - tak jazda nimi nie zawsze jest przyjemna. Krytykujący zwracają uwagę na nie najlepszą fizykę jazdy traktorami, dziwną animację czy liczne błędy. W plusach wymienia się dużą liczbę upraw, która gwarantuje różnorodność w rozgrywce - jest co robić. Szkoda tylko, że pod względem technicznym gra kuleje i odpycha, przez co odstaje od swojego największego konkurenta, Farming Simulator.

Symulator Farmy 17: Pure Farming

Wspominamy o tym nie przez przypadek. Techland w swojej ofercie nadal ma tytuł Symulator Farmy, jednak za najnowszą odsłonę nie odpowiada już ekipa PlayWay. Symulator Farmy 17 to dzieło Techlandu i studia Ice Flames. Techland zachował więc prawa do tytułu Symulator Farmy, jednak pracę nad cyklem powierzył już zupełnie innym twórcom. Ich gra ukaże się w 2017 rynku, więc nie możemy ocenić jakości. Żeby było jeszcze zabawniej (i trudniej), Farming Simulator do 2011 roku wychodził w Polsce pod nazwą… tak, Symulator Farmy. Pamiętajcie jednak, że dzisiaj Symulator Farmy to zupełnie nowa gra, a Farming Simulator wydaje nie Techland, a cdp.pl.

Podsumowując:

- Farming Simulator to najdłuższa rolnicza seria i na tę chwilę najlepiej oceniana - wydaje ją cdp.pl
- Polska Farma 2017 to gra od tych samych twórców, którzy wcześniej stworzyli Symulator Farmy 16 - jeśli graliście w tę część i wam się podobało, to nowe dzieło tych autorów to właśnie Polska Farma 2017. Wydawcą jest Cenega
- Symulator Farmy 17 to zupełnie nowa gra, a nie następca Symulator Farmy 2016. Premiera w przyszłym roku

“Tłok” na polskim rynku najlepiej świadczy o tym, że Polacy pokochali symulatory farmy. Każdy lokalny dystrybutor chce więc na tej popularności zyskać, więc trzeba dokładnie sprawdzać, co się kupuje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)