Chcesz zarabiać gigantyczne pieniądze? Zostań stażystą na Facebooku

Chcesz zarabiać gigantyczne pieniądze? Zostań stażystą na Facebooku

Chcesz zarabiać gigantyczne pieniądze? Zostań stażystą na Facebooku
Źródło zdjęć: © Chip.pl
14.07.2014 16:52, aktualizacja: 14.07.2014 17:49

Dla wielu praca w największych korporacjach w branży IT jest zaszczytem samym w sobie. Jakby nie patrzeć, to przecież luksusowe warunki w biurach, luźna atmosfera, realizowanie własnych pomysłów mających ułatwić życie milionom osób na świecie i - bez wątpienia - konkretne pieniądze.

Dla wielu praca w największych korporacjach branży IT jest zaszczytem samym w sobie. Jakby nie patrzeć, to przecież luksusowe warunki w biurach, luźna atmosfera, realizowanie własnych pomysłów mających ułatwić życie milionom osób na świecie i, bez wątpienia, konkretne pieniądze.

Tacy giganci jak Google czy Facebook oferują wiele, ale też wiele oczekują. Zatrudniają najlepszych z branży, a wyścig o etat zaczyna się jeszcze w szkole średniej. Cóż może bardziej zmotywować młodego człowieka do nauki, niż wizja dostatniego i ciekawego życia w ramionach nowoczesnej firmy? By podkręcić atmosferę rywalizacji, koncerny nie oferują bezpłatnych staży - wręcz przeciwnie. Młody stażysta zarabia tam gigantyczne pieniądze, które pozwalają mu nie tylko na samodzielne życie, ale i realizację własnych pasji. A, jak wiadomo, komfort psychiczny przekłada się na lepszą efektywność w pracy (ciekawe, kiedy i firmy w Polsce to zauważą).

Kto płaci najlepiej? Według raportu serwisu z ogłoszeniami o pracę Glassdor, numerem jeden wśród pracodawców jest Palantir Technologies, które wypłaca swoim stażystom pensje wysokości 701. dol. Na drugim miejscu jest VMWare (6966 dol.), a tuż za nim plasuje się Twitter (6971 dol.). Facebook i LinkedIn płacą stażystom ponad 6200 dol., podobnie jak Apple, Google i Microsoft. W skali roku młody człowiek jest tam w stanie zarobić 74 tys. dol. To aż o 21 tys. więcej, niż wynosi dochód przeciętnego gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych (53 tys. dol. rocznie)!
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: DARPA pokazała naboje, które same trafiają w cel

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)